Станично-Луганський районний відділ освіти

Середа, 14.04.2021, 22:07

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Історія дитячого руху | Реєстрація | Вхід

Історія дитячого руху у Ст-Луганському районі.

 

Дитячий рух Станично-Луганського району з 25 січня 1991 року виробив свій новий крок, бо саме з цієї дати почала діяти районна піонерська організація, яка мала назву «Веселкова» і входила в Луганську обласну Спілку піонерських організацій України.

         На той час в Україні існувала лише одна найбільша дитяча організація – СПОУ, нараховувала вона 1 млн. 112 тисяч дітей.

          В Ст-Луганському районі в ті роки було зареєстровано 10 піонерських дружин, 29 піонерських загонів. Всього піонерів – 805.

         Очолювала піонерський рух методист Ст-Луганського Будинку піонерів Н.Ф.Овчарова.

         У квітні 1998 року в ході піонерської повірки було нараховано: 19 піонерськихдружин, 57 загонів, які об’єднали1840 школярів. В тому числі – 43 дорослих членів СПОУ.

         Девіз організації «За Батьківщину, добро і справедливість!». Піонери мали свої «кринички» (напрямки роботи), за якими працювали:

-         криничка пам’яті;

-         криничка-трудівничка;

-         народної мудрості;

-         криничка доброти;

-         зелена криничка;

-         богатирська криничка.

 

Символом районної піонерської організації був різнокольоровий веселковий галстук, знак вітання – салют, талісман – лелеченя. В піонерських ритуалах використовувались як сурма, барабан, так і музичні інструменти.

         Шкільні піонерські організації мали право самі визначати розміри, колір галстуків, доповнення до них, їх носіння.

         Вони могли мати свої особисті ритуали, символи, традиції, звичаї, самостійно розробляти моделі і пошив форми.

         В той час зі Станично-Луганського району в дитячому центрі «Молода гвардія» побувало багато піонерів-активістів, дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей.

         Всіх членів піонерської організації об’єднували такі справи:

-         пізнавальні ігри «Дорогами предків»;

-         благодійні справи;

-         спортивно-туристські ігри, змагання, походи;

-         фольклорно-етнографічні свята «Занурення в епоху».

З травня 1997 року традиційною, пізнавальною грою, стала гра «Острів скарбів». Очолив її керівник гуртка спортивного орієнтування Ст-Луганського навчально-виробничого центру В.В.Попков.

     Найактивнішими членами піонерської організації серед дорослих були заступники директорів з виховної роботи Т.А.Кашталанова (Нижньотеплівська ЗОШ), Г,С.Григорова (Ст-Луганська ЗОШ), А.Ф.Савенко (Петрівська ЗОШ №2), О.В.Єрьоміна (Широківська ЗОШ), класні керівники: Дорохова Р.Ю. (Ст-Луганська ЗОШ №2), Н.М.Полторацька, Н.М.Петрова (Ст-Луганська ЗОШ №1), О.А.Буракова (Валуйська ЗОШ №2), Т.В.Нездоймишапка (Великочернігівська ЗОШ).

 

     У вересні 2003 року була зареєстрована Ст-Луганська районна дитяча організація «Меридіан», котра струмочком влилась в ЛОДГО  «Лугарі». Очолив її спеціаліст РЦССМ Ю.І.Фаустов.

     З 1995 року керівником районної організації стала В.Ф.Коновалова, головний спеціаліст районного відділу освіти.

     «Меридіан» - це більше як 5 000 хлопчиків та дівчаток, котрі дружно крокують за 7 напрямками роботи: «Дерево життя», «Юні парламентарії», «Краса врятує світ», «Пам’ять серця», «Спорт і я – найкращі друзі», «Рука друга», «Любо, козачата!».

     Девіз: Всіх нас об’єднує лише одно:

                Мрієм, щоб в серці розквітло добро!

Талісман – світлячок.

     Одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності районна дитяча організація «Меридіан» вважає напрямки, пов’язані з духовним і патріотичним вихованням дітей. Напрямок роботи «Пам’ять серця» є тому свідченням. Традиційними стали: «уроки мужності», зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, пошукові операції «Герої живуть поруч», «Ніхто не забутий, ніщо не забуто», конкурс малюнків «Поки ми пам’ятаємо, ми живемо».

     Протягом року, до Дня Захисників Вітчизни, Дня партизанської слави, Дня визволення Станиці Луганської від німецько-фашистських загарбників, Дня Перемоги члени дитячої організації приймають участь у обласній акції «Ми поруч». Школярі вітають ветеранів зі святом на дому, допомагають по господарству. Найактивнішими волонтерськими загонами є волонтерські загони Вільхівської ЗОШ, Талівської ЗОШ, Ст-Луганської ЗОШ №1, Петрівської ЗОШ №2.

     Організація «Меридіан» тісно співпрацює з районною радою ветеранів війни, районним фондом «Благовіст».

     Традиційно проводяться благодійні акції «Добро. Надія. Справедливість.», в ході яких збираються кошти на лікування тяжкохворих дітей.

              Районна дитяча організація за роки свого існування приймала участь та отримувала перемоги у різноманітних заходах, де організаторами була ЛОДГО «Лугарі».

        

 

 

 


Меню сайту

Календар

«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Block title

Block content